Дете од Крушопек почина од струен удар

од Vladimir Zorba

Шестгодишно дете од селото Крушопек, Скопско починало од струен удар.

Според МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено дете починато од струен удар.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопшти полицијата.

loading...

Слични содржини