Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Девет нови жртви од корона во Србија, 330 се новозаразени

Девет нови жртви од корона во Србија, 330 се новозаразени

Во изминатите 24 часа во Србија починаа девет лица како резултат на инфекција со коронавирус.

Од последниот пресек, тестирани се 9.109 граѓани, од кои 330 се новозаразени.

Според Министерството за здравство, во болниците низ целата земја има 159 пациенти на респиратори.

loading...