Деветнаесетгодишен кумановец нападнат пред угостителски објект

од Stefanija Kuzmanovska

Деветнаесетгодишник од Куманово рано утринава бил физички нападнат пред угостителски објекти.

– На 14.08.2021 во 02.13 часот во СВР Куманово, М.С.(19) од Куманово пријавил дека околу 01.00 часот пред угостителски објект во Куманово, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од И.Ц., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини