ДРАМА ВО САД: Пукање во училиште во Хокинс, затворени сите училишта во таа област

од Stefanija Kuzmanovska

Неколку училишта беа затворени во округот Хокинс, Тенеси, по информации за пукање во средно училиште.

Училишниот округ издаде соопштение:

„Во Волонтерското средно училиште дојде до итна ситуација. Поради голема претпазливост, сите училишта се затворени. Нашата најголема грижа во моментов е безбедноста на нашите ученици и вработени; Ве молиме, останете подалеку од областа за да им овозможите на органите на прогонот и персоналот за итни случаи пристап до областа. Во моментов учениците се евакуираат. Повеќе информации ќе бидат објавени подоцна“.

Полицијата и училишната област не објавија други информации.

Округот Хокинс е рурална област во северозападниот дел на државата во близина на границата со Вирџинија.

Слични содржини