Двајца турски државјани фатени со марихуана во Штип

од Nikola Popovski

На 19.12.2023 во Штип, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Штип ги лишиле од слобода С.Ј.(25) и О.Ј.(33), двајцата турски државјани, со привремен престој во Штип.

При претрес во домот во кој престојуваат, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини