Двајца колеги од јавно претпријатие се истепале на паркинг

од Nikola Popovski

Двајца колеги се степале на работно место синоќа петнаесет минути после полноќ, соопштија од полицијата.

На 23.09.2022 во 00.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, стои во билтенот на МВР.

Слични содржини