Актуелно
Почетна / Слајдер / Едно лице загина, а 10-годишно дете е повредено во тешка сообраќајка во Преспа

Едно лице загина, а 10-годишно дете е повредено во тешка сообраќајка во Преспа

Попладнево во Преспа се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а три се тешко повредени меѓу кои и 10 годишно дете.

Животот во сообраќајката го загубила 60 годишна жена додека детето и маж на возраст од 40-тина години се првично хоспитализирани во битолската Клиничка болница, но поради сериозноста на повредите во моментот се транспортираат на скопските Клиники.

Во болницата во Битола, засега, останува третиот тешко повреден во сообраќајна несреќа кој е на возраст од 60-тина години.

loading...