Фон дер Лејен: Украина ја има безусловната поддршка од ЕУ

од Stefanija Kuzmanovska

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен пред самитот ЕУ-Украина следната недела изјави дека Украина ја има безусловната поддршка од европскиот блок и дека мора да ги победи руските сили за да ги одбрани европските вредности.

„Ние стоиме на страната на Украина без никакви ‘ако и но’“, изјави Фон дер Лејен.

Слични содржини