ФОТО: Џорџина во елегантен фустан го покажа раскошното деколте

од Stefanija Kuzmanovska
245 прегледи

Џорџина Родригез присуствуваше на гала вечера и за оваа прилика избра креација која го истакна нејзиното раскошно деколте.

Партнерката на фудбалерот Кристијано Роналдо се најде на црвениот тепих на церемонијата.

Таа го привлече вниманието на присутните со син фустан со корсет и длабок шлиц на долниот дел. Покрај тоа што ги истакна нејзините долги нозе, во преден план беа истакнати и нејзините бујни гради.

Долгиот елегантен фустан содржеше многу блескави детали во сина боја, а атрактивната Аргентинка дополнително го заокружи својот стајлинг со ниска пунџа и сребрени блескави сандали, како и сребрен накит.

Слични содржини