Ѓоковиќ: Изгубив интерес кон тенисот

од desk3

Новак Ѓоковиќ призна дека по освојувањето на “Ролан Гарос” престанал да чувствува задоволство од тенисот. Србинот откри дека му е потешко да се мотивира и да наоѓа смисла во играта.

1474625780gettyimages-603014482

“Сега најважно за мене е да почнам повторно да чувствувам задоволство од спортот и од тоа да бидам на теренот. Јас го изгубив чувството по “Ролан Гарос”. Мислам дека во последните месеци ми беше тешко да почувствувам интерес. Значи имајќи ги предвид сите околности, достигнувањето до финалето на US Open е одличен резултат “, рече Србинот пред” Скај Спортс “.

Слични содржини