Актуелно
Почетна / Македонија / „Градише“ преполно, не се почитуваат мерките (ВИДЕО)

„Градише“ преполно, не се почитуваат мерките (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од охридската плажа „Градише“, каде „нема каде игла да се фрли“.

Голем број на граѓани се присутни на познатата плажа, но забележливо е дека не се одржува дистанца ниту пак некој носи маска.

По завршувањето на продолжениот викенд за очекување е бројот на новозаразените да се зголеми.

loading...