Хедер Локлир обвинета за напад на полицаjци

од Vladimir Zorba

Против актерката Хедер Локлир се покренати неколку обвиненија за напад над полицајци кои го посетиле нејзиниот дом во јужна Калифорнија, по сигнал за семејно насилство, објави Асошиејтед прес.

56-годишната ѕвезда на „Мелроуз Плејс“ е обвинета за четири напади врз полицијата и за давање отпор при спроведување на законот.

Локлир шутирала, удирала и викала по полициските службеници кои биле повикани по извештај за семејно насилство врз пријател на актерката на 26-ти февруари.

Не е поднесена пријава за семејно насилство.

Претставниците на Хедер Локлир не го коментирале случајот. Таа мора да се појави пред судот во градот Вентура денес.

Слични содржини