Хороскопски знаци кои се „магнет“ за пари

од Stefanija Kuzmanovska

Некои хороскопски знаци едноставно имаат повеќе среќа од другите и се чини дека парите се „лепат“ за нив. Среќата ги следи на секој чекор, а игрите на среќа им носат неверојатни добивки.

Во продолжение ви ги пренесуваме трите хороскопски знаци кои се вистински „магнет“ за пари:

Стрелец

Стрелците се родени како победници, без разлика дали станува збор за примање подароци, фрлање коцки или играње игри на среќа. Кај нив има природна леснотија, а со оглед на тоа што ги краси неверојатен оптимизам, не се плашат да се обложуваат на големо и да ризикуваат се.

Прекрасното нешто во врска со овие неочекувани пари е тоа што овој огнен знак сака да споделува, а ако тие имаат, имаат и сите околу нив.

Јарец

Среќата доаѓа доцна и полека кај Јарците. Сепак, нивното страдање раѓа стратегија и остро око за нови можности. Како најработливи од земјените знаци, тие учат да создаваат сопствена среќа и ги чуваат своите добивки овозможувајќи на секој просперитет да се размножи.

Риби

Рибите се најсреќниот хороскопски знак кога се во прашање добивките во игрите на среќа. Минатата година на лотаријата освоиле повеќе добивки од кој било друг знак, односно 11,6 отсто од сите добивки. Не се плашат да ризикуваат, а тоа често им се исплати.

Слични содржини