Илиевски: Димитриевски го наследил глумењето од Тони Михајловски

од Nikola Popovski

Вчерашниот инцидент со Димитриевски беше само рутинска контрола на СВР Куманово, каде што се констратирало дека има затемнети стакла, платил казна и со тоа се докажало дека не е во право, вели кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Куманово, Оливер Илиевски во гостувањето на емисијата „24 анализа“.

Според него, тие се бореле против селективноста, а „самиот Димитриевски бара селективност, иако технички возилот не било исправно“.

-Мене пајак служба ми го крена возилото, не бев во право, си платив казна, па не снимав со телефонот како што правеше тој вчера. Да снимате и такви драми да правите е недозволиво. Го наследил изгледа глумењето од Тони Михајловски, бидејќи се гледа како ВМРО-ДПМНЕ и Димитриевски соработуваа, а сега зборува за режим. Тој соработува со тогашниот режим, обвинува Илиевски.

Слични содржини