Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Ја прекршил наредбата за карантин, па го изел крокодил

Ја прекршил наредбата за карантин, па го изел крокодил

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил.

„Го прекраши правилото за седење дома, тој е меѓу ретките луѓе кои не ги почитуваа правилата за изолација за да го запреме вирусот“, изјавила за BBC Алис Кајитеси, градоначалничка на градот Камони.

Неидентификуванио маж бил нападнат и изеден од крокодил крај реката Ниабаронго, пренесоа тамошните медиуми.

Афричката држава со околу 12,2 милиони жители, за сега, има 40 потврдени случаи на коронавирусот, а од неделата земјата е во карантин.

loading...