Како кралското семејство ѝ го честита роденденот на Меган Маркл? (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Војвотката од Сасекс доби топли честитки за нејзиниот 40 -ти роденден од кралицата Елизабета, принцот Чарлс и војводата и војвотката од Кембриџ.

На официјалниот Инстаграм профил на кралското семејство, кој го води персоналот на кралицата, објавена е објава со три фотографии на Меган со порака: „На војвотката од Сасекс ѝ посакуваме многу среќен роденден!

Една од фотографиите е нивната заедничка од јуни 2018 година.

Наскоро се појави слична честитка на официјалните профили на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, како и од принцот Чарлс и војвотката од Корнвол.

На многумина им се допадна достоинствениот потег на кралското семејство на социјалните мрежи, и покрај неодамнешните критики во јавноста што Хари и Меган ги упатија кон Бакингемската палата.

Слични содржини