Актуелно
Почетна / Глобално / Како руските специјалци апсат џихадисти (ВИДЕО)

Како руските специјалци апсат џихадисти (ВИДЕО)

Центарот за врски со јавноста на Федералната служба за безбедност на Русија објави снимка од апсењето на финансиери на терористичката група Исламска држава во Москва.

Уапсеното лице како член на тајната ќелија на ИД собрала за потребите на терористите повеќе од 25 милиони рубљи, се претпоставува во истрагата.

На видеото се гледа како оперативците го апсат осомничениот во стан каде се наоѓале уште неколку мажи.
На снимката се покажани банкарски картички и различни документи кои се пронајдени кај уапсените.

 

loading...