Казнети 683 лица за неносење маска

од Берта Китинска

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 683 прекршоци соопштија од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

loading...

Слични содржини