„Ќе ни недостига“: Почина мајката на Меланија Трамп

од Stefanija Kuzmanovska

Почина Амалија Кнавс, мајката на поранешната прва дама на САД Меланија Трамп.

„Амалија Кнавс беше силна жена која секогаш се носеше со грациозност, топлина и достоинство. Таа беше целосно посветена на сопругот, ќерките, внукот и зетот. Ќе ни недостига и ќе продолжиме да го почитуваме и сакаме нејзиното наследство“, напиша Меланија.

Советник за кампањата на поранешниот претседател Доналд Трамп ја потврдил за Си-Ен-Ен смртта на Кнавс.

Слични содржини