Колач со јаболка и павлака (РЕЦЕПТ)

од Elena Daskalova

Овој колач се прави со јаболка и со ронливо тесто, а вкусот е прекрасен и неодолив и за кратко време ќе ви стане омилен вам и на вашето семејство.

Состојки за тесто:

125 гр брашно
Една жолчка
50 гр шеќер
Еден ванилин шеќер
25 гр мелени лешници
75 гр путер

Состојките за филот, како и начинот на подготовка можете да ги погледнете ТУКА.

Слични содржини