Коронавирусот најмногу се шири во овие три скопски населби

од Берта Китинска

Во изминатите 24 часа се регистрирани 186 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.674 тестирања.

Во истиот период регистрирани се и 85 оздравени, но и седум починати лица.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 52

• Гази Баба – 75

• Аеродром – 83

• Карпош – 71

• Центар – 82

• Кисела Вода – 52

• Ѓорче Петров – 28

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 9

• Сарај – 17

• Арачиново – 9

• Илинден – 12

• Сопиште – 2

• Чучер Сандево – 3

• Петровец – 6

• Зелениково – 2

• Странец – 7

• Нераспределен-7

loading...

Слични содржини