Коронавирусот зеде четири нови жртви во земјава

од Берта Китинска

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19.

Починати се 4 пациенти од Скопје (73 и 62г), Куманово (69г) и Тетово (72г).

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17674, бројката на оздравени пациенти е 14642, на починати е 729, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2303.

loading...

Слични содржини