Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Костадинов му возврати на Апасиев: Вакви фашисти, на државата не и требаат

Костадинов му возврати на Апасиев: Вакви фашисти, на државата не и требаат

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првата рекација од  пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов.

Костадинов, на Апасиев му порача дека треба да ги врати парите што ги земал од Специјалното јавно обвинителство, каде што бил соработник.

„Се моли Апасиев да иде во 300 СЈО и да ги врати парите народни што ги земаше од таму.Такви фашисти, на државата не и требаат“, напиша Костадинов.

loading...