Кривични пријави за 10 дрвократци кои нападнаа полицајци

од Aleksandar Petrovski

Десет лица добија кривични пријави затоа што нападнаа и тешко повредија полицајци, откако биле сопрени со автомобили полни со дрва.

„На 26.09.2020 ОВР Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против 10 лица, и тоа: Е.Е.(28), Е.И.(30), Ф.Ќ.(37), С.А.(40), Ф.Ќ.(43), С.М.(57), Ѓ.А.(21), Р.В.(30), Е.В.(29), И.В.(52), сите од Прилеп, поради основано сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, казниво по член 383 став 3 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

loading...

Слични содржини