Малолетник фатен со нож во автобус на ЈСП

од Nikola Popovski

Малолетник бил приведен од полициски службеници откако во автобус на ЈСП Скопје бил фатен како носи нож, соопшти МВР.

На 25.05.2023 во 12.30 часот во автобус на ЈСП на подрачјето на Карпош, од полициски службеници од Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Карпош бил приведен малолетник од Скопје, затоа што кај него бил пронајден и одземен нож.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Слични содржини