Малолетник избоден од негов врсник во детска игра

од Nikola Popovski

Тетовската полицијата информира дека вчеравечер во 21 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово со повреди од остар предмет.

Според пријавеното, во детска игра, на улица „Илинденска“ во Тетово, убовите му ги нанел друг малолетник, исто така, од Тетово.

МВР го документира и расчистува случајот.

Слични содржини