Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

СВР Тетово: Затворени 14 локали што работеле спротивно на владините мерки

На подрачјето на Тетово вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот 07 часот вчера до 07 часот изутринава, откако работеле спротивно на пропишаните владини мерки локалите да не работат во насока на превенција од ширење на коронаворусот, соопшти денеска СВР Тетово. За сопствениците се изготвени соодветни поднесоци. Во истиот …

Повеќе

Секторот за внатрешни работи Тетово, со нагорен тренд во расветлување кривични дела

Генерално, состојбата на подрачјето во надлежност на Секторот за внатрешни работи Тетово и од аспект на безбедноста и од аспект на справување и откривање на разните видови криминалитет е стабилна и бележи нагорен тренд во расветлувањето на кривичните дела. Ова, меѓу другото, беше констатирано на работната средба што дополнителниот заменик …

Повеќе

Тројца основци со тврд предмет нападнале ученик од друго одделение

Татко во полиција пријавил дека неговиот син во основно училиште во Тетово е нападнат со тврд предмет, информираат од СВР Тетово. Детето било нападнато од тројца ученици од друго одделение. -Вчера С.С.(48) од Тетово пријавил дека околу 9 часот и 50 минути во тетовско основно училиште, по завршување на големиот …

Повеќе