Изгоре објект со 4000 пилиња во тетовско

од Nikola Popovski

Доцна синоќа изгореле 4000 пилиња на фарма за кокошки во полошко, информираа од МВР. Немилиот настан бил пријавен во Тетовската полиција во 3 часот и 50 минути.

-Пријавено е дека настанал пожар во објект (барака) со инкубатори за пилиња во тетовско Камењане, сопственост на 32-годишниот С.Р. од ова село. Нема повредени лица, а во пожарот, според пријавеното, угинале околу 4000 пилиња, велат од СВР Тетово.

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица пожарот целосно е локализиран.

Во текот на денот ќе се врши увид.

Слични содржини