Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Месото нема да биде жилаво – Ќе омекне со мал трик

Месото нема да биде жилаво – Ќе омекне со мал трик

Ако месото кое сте го купиле е малку тврдо или жилаво, се што ви треба е еден трик.

Ставете во шерпата малку сода бикарбона, така брзо ќе се развари и ќе омекне.

loading...