Молдавија: Нема воени закани од Русија

од Vladimir Zorba

Молдавската претседателка, Маја Санду рече дека не гледа воени закани од Русија.

„Немаме информации дека Русија планира да ја нападне Молдавија“, рече таа во интервју за молдавската телевизија Прајм, пренесе ТАСС.

Според неа, информациите што ги имаат им даваат одредено чувство на сигурност, но не знаат што ќе се случи, да речеме, за шест месеци.

Слични содржини