Актуелно
Почетна / Слајдер / МВР со детали за момчето кое се удави во езерото „Младост“

МВР со детали за момчето кое се удави во езерото „Младост“

На 11.07.2020 во 15.30 часот било пријавено дека во Велес, во водите на езерото „Младост“, М.С.(28) од Скопје влегол во водата и по кусо време потонал и се удавил.

Телото на М.С. било извадено од водата, а од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба  на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

loading...