Над 10.000 новозаразени во Франција

од Vladimir Zorba

Француските здравствени власти пријавија нови 10.569 потврдени случаи на ковид-19 денес, што е помалку од рекордното зголемување од 13.498 претходниот ден.

Бројот на луѓе во Франција кои починале од инфекцијата со ковид-19 се искачи на 31.585 од 31.274 во саботата, соопшти Министерството за здравство.

Вкупниот број на случаи сега е 453.763.

loading...

Слични содржини