Несовесни граѓани: Маж намерно кашлал и плукал врз храна во маркет, па бил совладан од останатите купувачи (видео)

од Nikola Popovski

Еден маж (65) започнал да кашла и плука по намирници во супермаркет во Кингстон, Масачусетс, поради што другите купувачи морале да реагираат.

Тој бил фрлен на подот и задржан додека не пристигне полицијата. Иако арогантниот господин бил однесен во болница поради претпазливост, полицијата не верува дека тој навистина бил заразен со коронавирус.

Според сведоците, човекот бил видно агресивен и исто така сакал да прободе вработен, кој реагирал откако го видел како кашла и плукал по храната.

Еден вработен го удрил во лицето, а другите купувачи го совладале и притиснале на земја.

„Не обидувај се да станеш“, му рекле.

Ако овој неодговорен човек се врати во истиот супермаркет, ќе биде уапсен. Фрлена е целата храна, за која се сомневаат дека може да е контаминирана, а тој дел од продавницата бил исчистен и дезинфициран.

Some guy at Stop and Shop in Kingston, MA was coughing and spitting on the produce, he didn’t last long. He fought an employee and good customers took him down until the cops arrived.

Публикувахте от Kyle Mann в Събота, 4 април 2020 г.

loading...

Слични содржини