Актуелно
Почетна / Хроника / Новороденче починало во скопско Батинци

Новороденче починало во скопско Батинци

Новороденче, старо неколку дена, починало вчера во скопското село Батинци.

Како што соопшти МВР, случајот во Полициската станица Драчево бил пријавен вчера во 16:20 часот од страна на Итната медицинска помош, каде претходно околу 11:30 часот се јавил таткото Р.И. (27) од село Батинци и пријавил дека во неговиот дом починало неговото новороденче.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.

loading...