Обид за грабеж: Малолетници нападнати во центарот на Скопје

од Stefanija Kuzmanovska

Во 01.45 часот ноќеска во СВР Скопје, В.И.(50) од Скопје пријавил дека на 28.01.2024 околу 22.15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, Скопје неговиот малолетен син и негов другар биле физички нападнати од неколку лица, кои се обиделе да им одземат и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Слични содржини