Одржала пет концерти, а била заразена со коронавирус: Позната пејачка сподели шокантна информација која ја знаеле само нејзините вработени

од Nikola Popovski

Во последното интервју за медиумите за време на премиерата на нејзиниот концертен филм „Chromatica Ball“, Лејди Гага се осврнала на борбата со Ковид-19 за време на концертите во 2022 година.

Во таа прилика Гага открила дека одржала дури пет концерти додека била заразена со коронавирус.

„Го споделив со сите во мојот тим“, продолжила Гага, објаснувајќи ја својата одлука да настапува уште додека е болна.

„Реков: „Не сакам никој да се чувствува непријатно на работа, но вие не мора да настапувате и не мора да работите тој ден. Сепак, јас ќе го одржам концертот“, објаснила пејачката и актерка.

„Затоа што едноставно не сакав да ги разочарам сите фанови… Тоа го видов и на начинот на кој фановите секојдневно се ставаат на ризик со доаѓањето на концертите“.

Додала: -За време на сите брзи пресоблекувања, постојано велев: „Жал ми е! Жал ми е!“.

Додека се шетала по црвениот тепих, Гага споделила неколку возбудливи вести за нејзината нова музика.

„Работам на најдобрите поп песни досега. Сè уште не сум готова, но работам на нив“, споделила пејачката.

Слични содржини