Пациентки од Скопје и Тетово се новите жртви на коронавирусот

од Берта Китинска

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 164 заболени од Ковид-19, а регистрирани се и двајца починати.

-Во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Скопје (53г) хоспитализирана како сомнителна на ковид на 2 јуни и потврдена позитивна по приемот. Во болницата во Тетово почина пациентка (60г) хоспитализирана како сомнителна на ковид на 9 јуни, информираа од министерството за здравство.

Слични содржини