Актуелно
Почетна / Македонија / Пендаровски му го врачува мандатот на Заев

Пендаровски му го врачува мандатот на Заев

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска во Вила Водно му го предаде мандатот за состав на нова Влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Вчера од Кабинетот на претседателот соопштија дека шефот на државата има сознанија за досегашниот тек на преговорите за формирање мнозинство кои сè уште не се финиширани со договор.

loading...