Петгодишно девојче прегазено од мотоциклист во Струмица

од Берта Китинска

Девојче на петгодишна возраст било вчера прегазено во струмичкото село Банско од мотоциклист, пренесуваат од МВР.

„На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило девојчето, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, каде било пренесено за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

loading...

Слични содржини