Починаа уште 13 лица од корона, вкупно 5.197

од Vladimir Zorba

Министерството за здравство соопшти дека во изминатово деноноќие починале 13 лица како последица од коронавирусот.

Од нив, 3 се од Скопје (66г,75г и 90г), по две лица од Битола (85г и 89г) и Струга (76г и 85г), по едно лице од Куманово (88г), Тетово (85г), Охрид (66г), Гостивар (69г), Кавадарци (71г) и Кочани (55г).

Од почетокот на кризата во земјава починале вкупно 5.197 лица.

Слични содржини