Поради дефект утре без вода улиците „Нерешка“ „Теодосие Синаетски“ и „Жданец“

од Stefanija Kuzmanovska

Поради уличен дефект ф-100 мм на улицата „Нерешка“ 3, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и од улицата „Теодосие Синаетски“ и дел од улицата „Жданец“.

Како што информираат денеска од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Слични содржини