Поради коронавирусот: Актерот заглави во карантин

Актерот Том Круз во Италија го снима седмото продолжение на филмот Невозможна мисија. Поради опасноста од коронавирусот кој забрзано се шири во Италија, актерот и неговата екипа се сместени во карантин, пишуваат странските медиуми.

Медиумите истакнуваат дека никој од екипата не е заразен со вирусот, а во карантин ќе останат до утре, 2 март.

Курз допатувал во Венеција на 20 февруари, а филмот требало да се снима таму три недели.

loading...

Слични содржини