Прегазен велосипедист на автопатот Скопје-Тетово

од Nikola Popovski

Велосипедист завршил во болница откако бил удрен на автопатот Скопје-Тетово.

Според МВР, вчера во 13.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово патничко моторно возило “хјундаи“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.А.(66) од Скопје, удрило во велосипед управуван од И.Б.(48) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“.

Екипа од СВР Скопје извршила увид на терен.

Слични содржини