Претепан лекар на своето работно место

од Nikola Popovski

Нападнат лекар на своето работно место, соопштија од полицијата.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(36) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

-На 28.08.2022 во јавна здравствена установа во Делчево, пријавениот физички нападнал лекар кој извршувал службени задачи, се вели во соопштението.

Слични содржини