Претрес во Битола, пронајден хероин

од Берта Китинска

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода В.М.(26) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 14 пакувања хероин, повеќе различни видови таблетки, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини