Приведен француски државјанин осомничен за тешка кражба, одреден му е притвор

од Vladimir Zorba

Полициски службеници вчера уапсиле државјанин на Франција осочмничен за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На лицето му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

– Полициски службеници од ПС Центар при СВР Скопје вчера го лишија од слобода А.Ж.М. (31) од Франција поради основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба во три стана на подрачје на општина Центар. Лицето со кривична пријава е предадено на јавен обвинител, а судија од Основен суд Скопје му одредил мерка притвор во траење од осум дена, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Слични содржини