Приведен криминалец баран со потерница

од Vladimir Zorba

Полициски службеници во Битола денска го приведле Н.П. (35), кој бил баран со потерница по наредба од битолскиот Основен суд за издржување затворска казна во траење од една година.

Н.П. е спроведен до КПУ Затвор Битола за издржување на казната, соопшти МВР.

Слични содржини