Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

од Stefanija Kuzmanovska

Денеска (25 јули) во 17 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле А. Ш. (48) од гостиварско Калиште, осуден на затворска казна за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори” .

Приведениот А.Ш. спроведен е во КПУ Затвор Тетово за издржување на затворската казна.

Слични содржини