Приведени две лица: Oткриени 900 стебла канабис во охридско

од Берта Китинска

Две лица се приведени откако вчера во нива во охридско, според првичните информации, полицијата откри 890 стебла канабис.

Од МВР потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден била спроведена акција од Одделот за сериозен и организиран криминал и СВР Охрид, а имало и претреси на повеќе локации.

Слични содржини