Приведени малолетници во Скопје поради кражба

од Stefanija Kuzmanovska

Денеска (25.02.2023) полициски службеници од ЕВР Карпош лишија од слобода двајца малолетници поради основано сомнение за сторено кривично дело односно затоа што одзеле мотоцикл сопственост на Д.П. од Скопје.

Малолетниците се приведени во полициска станица и известен е Центарот за социјални работи, а мотоциклот ќе му биде вратен на сопственикот, соопшти МВР.

Слични содржини